Miniprof > O nás

O nás

O nás

Firma vznikla v roce 1988, tedy na sklonku socialistické éry, kdy už úřady povolovaly drobné podnikání. Zakladatel Jiří Mynař začal se skromnými prostředky provozovat malou stolařskou firmu v garáži svého domu. Postupně se firma rozrůstala a bylo potřeba řešit strojní vybavení. Z důvodu nedostatku financí, majitel využil strojařských schopností a vyrobil si některé truhlářské stroje svépomocí, včetně své první olepovačky hran v roce 1993. Byl to povedený a spolehlivý stroj, který byl opravdu postaven na základě stolařských zkušeností. Už tehdy tato olepovačka byla vybavena plošnou cidlinou, kterou v té době prakticky nikdo neznal.

Výrobní hala

V roce 1996 přišlo rozhodnutí představit olepovačku na veletrhu v Brně a úspěch byl tak veliký, že firma opustila truhlářskou výrobu a začala se plně věnovat výrobě olepovaček typu MINIPROF M100, kterých se prodalo v ČR, SK, PL okolo 3000 ks.

Další zlom v historii firmy nastal v roce 2003 kdy si firma vybudovala vlastní novou výrobní halu, která splňovala veškeré požadavky pro moderní provoz.

V roce 2005 nastala pravděpodobně největší událost od založení firmy, a to výroba patentované a obchodně velmi úspěšné ruční olepovačky hran MINIPROF MANUAL. Tohoto výrobku se prodalo okolo 10 000 ks po celém světě. Tento výrobek zákazníci znají i pod značkou SAMSTAG-GOLIATH nebo ADAMIK-MANUAL. Firma se rozrostla o další novou halu.

Dnes má firma moderní vývojové oddělení a nové výrobní technologie dovolující efektivně vyrobit kvalitní výrobky. Značku MINIPROF najdete na 4 typech automatických olepovaček MINIPROF AUTOMATIC a ručních MANUAL, RAMBO, na unikátní oboustranné frézce FINAL a dále na pneumatické přísavce PNEUFIX a dalších výrobcích. Neustále vyvíjíme nové výrobky a zdokonalujeme stávající, abychom uspokojili široký okruh zákazníků.

Olepovačky hran Miniprof ®

Aby se Vaše práce stala kvalitnější, pohodlnější a rychlejší, vyvíjíme a vyrábíme pro Vás již od r. 1993 profesionální automatické a ruční olepovačky hran pod značkou MINIPROF ve vlastním výrobním závodě v České republice.

Použitím vlastních, inovativních technických řešení, perfektním zpracováním a maximální jednoduchostí, přinášíme našim zákazníkům dlouho dobou spokojenost a skvělé výsledky.

16,000 Prodaných strojů
50 Zemí - export do celého světa
30 Let zkušeností na trhu